טיפול CBT למתבגרים בנושאים שונים

טיפול קוגנטיבי-התנהגותי – CBT – מיושם על מנת לטפל במגוון רחב של בעיות בכל הגילאים, החל מסוגיות אצל ילדים ועד לסוגיות אצל אנשים מבוגרים יותר. לרוב מדובר בשאיפה לשנות את תפיסת המציאות של המטופל ואת הפרשנות שהוא מעניק לאירועים השונים ולמחשבות השונות שגורמות לו קושי בתפקוד. הטיפול גם עובד על שינוי פרקטי של דפוסי התנהגות והרגלים שונים, הן חשיבתיים והן מעשיים.


באופן ספציפי, מתבגרים, חווים חוויות שלעיתים הם אינם יודעים כיצד להתמודד עימן.

אם אתם מחפשים טיפול CBT למתבגרים בהוד השרון, אתם מוזמנים לפנות אליי על מנת לקבל סיוע ועזרה בכל סוגיה.


סוגיות אצל מתבגרים


כאמור, מתבגרים חווים לפעמים תקופות סוערות בחייהם. זה בהחלט עשוי להיות נכון לגבי כל אדם, בכל גיל, שלא תמיד הם יודעים כיצד להתמודד איתן ומגיבים באופן לא פרופורציונאלי או לא מדויק. יכול להיות שמדובר במשבר מסוג מסוים, בבעיות של מיניות או זהות מינית, חרדות, מערכות יחסים או העדרן, בעיות חברתיות – ועוד.

טיפול CBT הוכח אינספור פעמים כיעיל ביותר בטיפול במגוון רחב של אתגרים.


פסיכותרפיה ככלי טיפולי


פסיכותרפיה היא למעשה מגוון של טיפולים שמבוססים ברובם על שיחות או שכוללים מרכיב מילולי משמעותי.

האפשרות להיפתח במובן נפשי ורגשי אל מול אדם אחר בסביבה בטוחה, ולפתח קשר מהותי עימו, חשובה מאוד בעבור המטופל. היא חשובה גם בעבור המטפל, מכיוון שכך הוא יכול לרדת לנבכי נפשו של המטופל, לזהות את הדפוסים שיש לשנות ולחתור להטמעה של שינויים בתפיסה, בפרשנות או בהתנהגות לטווח ארוך.


אני נורית גדרון, בעלת תואר M.A בפסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית – CBT – ומוסמכת לטיפול בהבעה, יצירה ואומנות, טיפול דיאדי הורה-ילד והנחיית קבוצות הורים. אני מעניקה טיפולים כבר למעלה מ-18 שנה, הן במסגרת הפרטית והן במסגרת מערכת החינוך. הקליניקה שלי נמצאת ברחוב האילנות 15/7 בהוד השרון, כך שאם אתם מחפשים טיפול CBT למתבגרים בהוד השרון – אשמח לעזור. ניתן ליצור איתי קשר בטלפון 050-5708833 או דרך הטופס באתר ואשוב אליכם בהקדם.

סגירת תפריט