ייעוץ והדרכה להורים במגוון נושאים

הורים נתקלים בקשיים רבים בגידול הילדים בכל יום בשנה. הורים לומדים להיות הורים ככל שהם צוברים ניסיון, אבל לעתים צריך יד מכוונת. לעתים הדילמות, האתגרים, הקשיים והסוגיות הם מאתגרים מהרגיל וצריך לדעת כיצד נכון להתמודד איתם. ייעוץ והדרכת הורים הם מהדברים שאני מספקת ובאהבה רבה. אני אמא וסבתא בעצמי ומבינה את נפשו של ההורה ואת הקשיים שאיתם הוא מתמודד. אין סוף לאתגרים שכל הורה צריך להתמודד עימם, ומכל אתגר יש מה ללמוד. אני מאמינה שההורה צריך לגשת לקשר עם הילד שלו עם הרבה מודעות עצמית, עם ידע בנושאים מסוימים ועם הגישה הנכונה.


הקשר עם ההורה


במידה מסוימת, הילד נושא בקרבו את הקשר עם ההורים שלו – לעד. החוויות שהוא חווה בקשר שלו עם הוריו, ובפרט בתקופת הילדות המוקדמת, ישפיעו עליו בכל מיני מובנים גם כשיהיה אדם בוגר והורה בעצמו. הוא מסגל דפוסי התנהגות מסוימים שהוא עשוי להמשיך לקיים במרוצת כל חייו, בין אם הם חיוביים או שליליים. כל התפיסה שלו את עצמו, כל הקשור לדימוי עצמי, ערך עצמי, ביטחון עצמי והמקום שלו בחברה – על ההתגבשות של כולם משפיע באופן עמוק הקשר עם ההורה. מה שההורה משדר ואומר לילד שלו באמת ילך איתו כל חייו, ויכול להשפיע אפילו על המקצוע שהוא יבחר לעסוק בו, וודאי שעל מערכות יחסים עתידיות עם חברים ובני או בנות זוג.


סוגיות ואתגרים שונים


ייעוץ והדרכה להורים עוזרים להורים לרכוש כלים להתמודדות ולהתגברות על מגוון סוגיות שונות. בתוכן ניתן לציין בין היתר: מריבות בין אחים ששכיחות בכל בית, בעיות חברתיות, בעיות רגשיות הנובעות מקשיי לימוד בבית הספר, סוגיות של דימוי עצמי וביטחון עצמי, התקפי זעם, חרדות, ביישנות, כל קושי לקבל מרות מצד המורה או ההורה – ועוד. במידה וההורים עוברים תהליך של גירושין, שהוא כמובן קשה מאוד עבור הילד, צריך לדעת כיצד להתנהג וכיצד לא להתנהג ולצלוח את התקופה באופן הנכון והחכם ביותר.


אני נורית גדרון ואשמח לספק לכם ייעוץ והדרכת הורים. ניתן לקרוא יותר אודות הדרכת הורים בקישור הבא וליצור איתי קשר במספר 050-5708833 לייעוץ ולקביעת פגישת היכרות ראשונית. אני כאן לטיפול בכל סוגיה.

סגירת תפריט