ייעוץ פרטני להורים לילדים מתבגרים

כל הורה לילד מתבגר יודע עד כמה סוערת התקופה הזאת בחייו של הילד שלו. השלב הזה שבין הילדות לבין הבגרות, שבעבר לא היה קיים באופן כה מובהק מבחינה סוציולוגית, הוא שלב מאתגר מאוד. הילד חווה התבגרות במישורים שונים, הוא חווה חוויות חדשות ונחשף לסיטואציות חדשות. ברמת הזהות האישית שלו – הוא כעת למעשה לא בדיוק ילד ולא בדיוק אדם בוגר. שלב זה בחייו יכול מאוד לבלבל ולגרום לתסכולים שונים, שיבואו לידי ביטוי מעשי בדרכים שונות.

מתן ייעוץ להורים לילדים מתבגרים הוא אחד הדברים שבהם אני עוסקת ואשמח לעזור לכם מתוך הידע והניסיון שצברתי.

שלל אתגרים שונים

כל מתבגר הוא בפני עצמו והחוויות שהוא עובר הן שונות ומותאמות לסביבה שלו, לאישיות שלו ולבית שלו. המתבגר מתמודד עם אתגרים לימודיים בבית הספר, אתגרים חברתיים שונים, סוגיות של זהות מינית, ענייני תחרות, אתגרים בקשר המתפתח בתקופת ההתבגרות בין שני המגדרים – ועוד אתגרים רבים. החוויות עשויות לעיתים להיות מטלטלות וסבוכות. ניתן ללמוד לדוגמא ממצבים קשים של חרם חברתי, שמותירים חותם משמעותי בילד. לפיכך, הדרכת הורים למתבגרים תעניק להורה כלים משמעותיים להתמודדות עם תופעות וסיטואציות מגוונות, לרבות התמודדות עם מצבים לא פשוטים.

דילמות של זהות

המתבגר, בתוך תוכו, לא בדיוק מבין מי הוא. זהו בדיוק הזמן שבו הוא מתחיל לגבש זהות ראשונית שתגיע לעיצומה בשלבים מאוחרים יותר בחייו. היא עוד תעבור תהפוכות ושינויים, אבל בגיל ההתבגרות היא עושה את צעדיה הראשונים.

בגלל שהמתבגר שרוי במעבר בין תקופת הילדות לתקופת הבגרות ובגלל שהוא לומד להכיר את עצמו, מקומו בחברה ומהן הציפיות והדרישות ממנו – תקופה זו עשויה להיות מאוד מבלבלת עבורו. הוא עשוי לחוש שפתאום הוא נזרק למים העמוקים.

חשוב לדעת לספק לו גלגלי הצלה במידת הצורך.

בשביל זה קיים ייעוץ להורים למתבגרים. יש להבין את מה שעובר על המתבגר שלכם, להפנים את מהות התהליך באופן מעמיק, ולעזור לו לצלוח אותו בדרך ליצירת אישיות יציבה ובגרות מאוזנת ובריאה.

אני נורית גדרון, בעלת תואר שני בפסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית והסמכה בהדרכת הורים בשיטת אדלר, ואני מעניקה ייעוץ להורים לילדים בוגרים ומתבגרים בכל הסוגיות הרלוונטיות.

ניתן לקרוא יותר על הדרכת הורים בקישור הבא וליצור איתי קשר בטלפון 050-5708833 או דרך כתובת הדוא"ל gidron.nurit@gmail.com.

סגירת תפריט