כיצד להיות הורים מבינים ומכילים יותר?

פער הדורות בין ההורה לילד משפיע מאוד על הקשר ביניהם. ההורים גדלו בתקופה מסוימת וחוו הורות מסוימת, והזמנים משתנים. ככל שנוקף הזמן, כך ההורות מתעצבת והופכת למכילה יותר, מבינה יותר וכזאת שפועלת ממקום רגשי טוב יותר. המכלול התודעתי, הרגשי והנפשי של הילד מקבל מקום מרכזי.


ייעוץ להורים עוזר לגשר על פער הדורות בין ההורה לילד ומלמד את ההורה בדבר גישות מתקדמות להורות נכונה יותר. ייעוץ והדרכה להורים מעלה למודע את החשיבות של ההורה בקשר בינו לבין ילדו. מאחר שלכל חוויה שחווה הילד עשויה להיות השפעה עתידית – הן לטובה והן לרעה. כאשר הורה לומד ומבין את חשיבותו של המרקם התקשורתי העדין שמתרחש בינו לבין ילדו , הוא יוכל להיות מבין יותר. זה יתרום לא רק לילדו, אלא גם לו עצמו.


ייעוץ הורים מתקדם


ניקח לדוגמא מצב שבו הילד סובל מהתקפי זעם או מכל צורה של אלימות או תוקפנות. ניתן לקבל את המצב הזה פשוטו כמשמעו, ולהסיק שהילד אלים סתם כך וללא סיבה טובה. מה שקורה זה שמתחת לפני השטח – יש לכך סיבות עמוקות. מאוד אפשרי שהסיבות הללו לא נמצאות באותה עת בתודעה של ההורה.


הילד רק משתמש באלימות ובזעם על מנת לבטא את עצמו, פעמים רבות כי הוא טרם למד לתעל את הרגשות שלו למקום עדין ומחושב יותר. ייעוץ הורים ילדים, יגלה מה למעשה הבעיה שנותנת את אותותיה בדרכים שליליות, יציף אותה וישתף בסיבות לקיומה ובדרך להשגת הפתרון.

כל התהליך מבוסס למעשה על הבנה ומודעות. ברגע שקיימת מודעות, ניתן גם לפתור את הבעיות השונות, תוך שימוש בכלים שונים שרוכשים במהלך אותו ייעוץ להורים.


מאפיינים של הורות מבינה ומכילה


הדרכת הורים עוזרת להורה להכיר את עצמו להיות מודע לעצמו כאדם ולחוויות שהוא עבר.

מודעות רגשית של הורה על עצמו, מודעת לרגשות של ילדו. ההורה יוכל לפנות מקום לרגשות הילד וגם יוכל לתאם בין הצרכים שלו ההורה לצרכים של ילדו.

הדרכת הורים עוזרת ליצירת תיאום בין ההורים, כך שיפעלו בשיתוף מלא. שיתוף בין ההורים מגביר את הסמכות ההורית ומאפשר להם לנווט יחד בתוך משפחתם.


ניתן לקרוא עוד לגביי הדרכת הורים כאן ולפנות אליי לקבלת ייעוץ הורים במספר 050-5708833. אני בעלת ניסיון של למעלה מ-18 שנה הן במסגרת הפרטית והן במסגרת מערכת החינוך, בעלת תואר שני בפסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית , הדרכת הורים, טיפול דיאדי וטיפול באמנות. שלכם, נורית גדרון.

סגירת תפריט