מהי פסיכותרפיה ומהם מאפייניה?

פסיכותרפיה היא מכלול של טיפולים לבעיות שונות בנפש האדם. בתוך הפסיכותרפיה נכלל בין השאר גם טיפול קוגניטיבי התנהגותי. הפסיכותרפיה מושתתת על הקשר האישי בין המטפל למטופל ועל תקשורת כנה ואישית ביניהם. דרך שיח ודיאלוג פרטני ניתן להציף בעיות שונות, שחלקן למעשה היו מצויות עד לאותו רגע בתת המודע של המטופל. השיח הוא חלק מתהליך האבחנה וחלק מתהליך הטיפול.

אני משלבת בין פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית וטיפול באמנויות. אני מקבלת מטופלים בקליניקה שלי בהוד השרון, כך שאם אתם מחפשים פסיכותרפיסטית בהוד השרון, אתם מוזמנים לפנות אליי בכל עת.


מודע ותת מודע


פסיכותרפיה דוגלת בשיח שמטרתו לעורר למודעות ולהציף רגשות, חוויות ובעיות אשר פועמים בקרבנו ומשפיע על דרכי ההתנהגות שלנו ועל הדרך שבה אנו תופסים את עצמנו ואת העולם. בעולמנו הפנימי עשויים להסתתר חוויות מודחקות ואירועים מהעבר, ואם לא נהיה מודעים אליהם, נתקשה להתמודד ולפתור את הבעיות הנלוות אליהם. הפסיכותרפיה עוזרת לנו להיזכר, להבין, להפנים ולגלות מודעות לעבר ולהווה שלנו כאחד.


טיפולים נלווים


מעבר לשיח ולדיבור, ניתן להשתמש גם באמצעים נוספים במהלך הטיפול הפסיכותרפי. טיפול באמנויות כגון פיסול וציור מהווה עבורי כלי טיפולי מעשיר שעוזר למטופל להביע את עצמו בלי מחסומים ובלי עכבות. היצירה עוזרת גם למטופל וגם למטפל לרדת לעמקי נפשו של המטופל. כאמור, בעקבות התעוררות המודעות וההבנה, קל יותר לטפל בכל בעיה. טיפול באמנות מאפשר לטפל בחרדות, בכעסים, בדימוי עצמי נמוך, בהימנעות, בדאגות – ועוד. המטופל עובר תהליך וחוויה של גילוי עצמי של רגשות, של נקודות חוזק וחולשה, ויכול לאמן את הדמיון ולקבל תחושות של סיפוק, שלווה ואושר.


אם אתם מחפשים פסיכותרפיסטית בCBT או טיפול באמנויות, אשמח לעזור לכם. צרו איתי קשר לקביעת פגישת היכרות בטלפון מספר 050-5708833 או דרך טופס יצירת קשר כאן. יש מענה לכל בעיה ואוכל לעזור לכם להגיע אליו.

סגירת תפריט