מהי חשיבותה של הדרכת הורים?

הדרכת הורים מספקת כלים מגוונים ויעילים להתמודדות עם אתגרי ההורות הנקרים בדרכו של כל הורה. הורים שונים חווים חוויות שונות, הדרכת הורים שמה דגש על אירועים ואתגרים ספציפיים שאיתם ההורה המסוים מתמודד.


טיפול דיאדי


להורה יש מקום משמעותי ומרכזי מאוד בהתפתחות ילדו, ובפרט בשנים הראשונות לחייו.

להורה חלק נרחב בהתגבשות הביטחון העצמי והזהות של הילד ודפוסי התנהגות רבים. יתרה מכך, האינטראקציה ביניהם היא חשובה במיוחד, ומפגשים הכוללים הורה ילד לעיתים הכרחיים כשרוצים לספק ייעוץ והדרכה. אני עורכת מפגשים שכאלו בקליניקה שלי, וגם מפגשים עם ההורה לבדו, על מנת להבין טוב יותר את הקשר בין הורה לילדו.

טיפול דיאדי יאפשר ראיה רחבה של הקשר בין הורה לילד. מפגשים משותפים עם ההורה והילד עוזרים להבין את טיב היחסים וטיב האינטראקציה ביניהם בדרך לגיבוש עזרה פרטנית עבורם.

ניתן לפנות אליי בכל מקרה לקבלת טיפול דיאדי והדרכת הורים בהוד השרון.

סוגיות של הדרכת הורים


הורים נתקלים בקשיים ובבעיות שונות כגון, קשיים בתקשורת בין ההורה לילד, בעיות הקשורות לסמכות הורית, קושי של הילד בקבלת מרות, בעיות הנובעות מגירושי הורים, קשיים חברתיים של הילד באינטראקציה עם ילדים בני גילו ועוד.

שיתוף אקטיבי מצד ההורה חשוב להבנת הקושי וזאת למען גיבוש חשיבה שתעזור להורה להתמודדות יעילה .


ייעוץ להורים בהוד השרון


אשמח לסייע לכם בכל הקשור להדרכת הורים ובכל נושא אפשרי. לשם כך, פנו אליי במספר טלפון 050-5708833 או הדרך הטופס באתר. בינתיים ניתן לקרוא יותר על הדרכת הורים בקישור הבא. שלכם, נורית גדרון.

סגירת תפריט