טיפול פרטני

החיים מזמנים לנו קשיים ולעיתים לא קל להתמודד איתם. התמודדות עם קושי מאתגרת. הטיפול הפרטני מטרתו ללוות את המטופל באופן אישי ומותאם אליו.

בטיפול הפרטני במהלך הפגישות, המטופל לומד להכיר את יכולותיו האישיות והפוטנציאל שלו  להתמודד עם הקושי שבגללו פנה לקבלת עזרה. התמודדות זו תעזור לו לשפר את איכות חייו.

באילו נושאים בתחום הטיפול הפרטני אני מטפלת?

מערכות יחסים

מערכות יחסים טובות, מבוססות על יצירה של קשרים בין אישיים וברמות שונות של קרבה: – הורות, משפחה, זוגיות, חברים, עבודה. קשרים אישיים נוצרים בחיינו בהתאם להתפתחות החברתית ולכישורים החברתיים שרכשנו עם השנים. כשאנו חווים חסר בקשרים בין-אישיים עלולה ליצור אצלנו תחושת בדידות, להשפיע על הדימוי העצמי אשר פוגעת  במערכות היחסים שלנו.

בעזרת הגישה  הקוגניטיבית התנהגותית C.B.T אני מעודדת לזהות מחשבות אוטומטיות ורגשות בסיטואציות בה חווים קושי במערכות יחסים.  לאחר מכן מתבצעת בחינה מחדש של מחשבות ורגשות במטרה להגביר היכולות  בהתמודדות עם מערכות יחסים.

משברים

אנחנו חשופים במהלך חיינו למשברים ונגיב להם באופן שונה, יש שיגיבו באופן כזה ויוכלו להתגבר על המשבר ויש שמשבר יוביל אותם לשבר עמוק יותר. התגובה שלנו לאירוע  נובעת מפרשנות שלנו שמבוססת על מחשבות, אמונות ,דפוסים ורגשות שמלווים אותנו בזמן משבר.

חשוב שנזכור – המשבר הוא תגובה שלנו  למאורע ולא המאורע עצמנו.

במהלך הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי C.B.T אני מעודדת לזהות את המחשבות האוטומטיות, והרגשות אשר גורמות לרגשות קשים. יחד מתבצעת בחינה מחדש של מחשבות ואמונות במטרה להביא להפחתת המצוקה והגברת היכולות להתמודד עם המשבר.

חרדה

פחד היא  תגובה נורמלית למצב של לחץ ולמעשה היא הכרחית להישרדות,  כלומר הפחד מהווה "אזעקה" ומאפשר לנו להגיב במהירות לאיום ממשי וכך לשרוד.

הפרעת חרדה היא מצב פסיכולוגי או פיזיולוגי בו אנו חשים אי שקט פיזי ונפשי, מתח ודאגה רבה בשל מחשבה שמשהו רע עומד לקרות. אנחנו חשים חוסר אונים מול המחשבה והתחושה הפיזית. אנחנו יכולים להרגיש סחרחורת, דאגה, דופק מהיר, נשימה מהירה, הזעה, רעד, ותחושות פחד.

קיימים סוגים שונים של חרדה. לדוגמא : –

חרדה חברתית, חרדת בחינות, חרדה מוכללת –דאגה רבה, פוביה – פחד מחשיפה לגירוי מסוים, אגורפוביה  – פחד ממקומות סגורים, חרדה קיומית – פחד לאבד את החיים ועוד.

הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי  C.B.T מאפשר לזהות את המחשבות האוטומטיות, הרגשות והתגובות פיזיולוגיות שמעוררת החרדה.

מתבצעת בחינה מחדש של המחשבות ומידת הרציונאליות שלהן. התערבות טיפולית זו מאפשרת חשיפה הדרגתית לחרדה והתמודדות אתה.

אני מזמינה אתכם לקבוע עמי פגישת הכרות 050-5708833

סגירת תפריט