הדרכת הורים

בשנות הילדות המוקדמות, ההורים מהווים את ההשפעה החשובה ביותר על חייו של ילדם, על הערכתו העצמית והדימוי העצמי, הם המקור החזק ביותר לחוויות חיוביות או שליליות שילדם יחווה. חוויות בסיסיות חיוביות ושליליות מתפתחות בתוך אינטראקציה בין הילד להוריו לאורך שונות חייו המוקדמות מתורגמות מאוחר יותר למישורים אחרים בחייו של הילד. חוויות אלה משפיעות על מידת המסוגלות שלו, על הערכה העצמית שלו.

מאחר שבאופן טבעי הורים נתקלים בקשיים בגידול ילדיהם ולעיתים אף מתקשים להתמודד איתם אני מזמינה אתכם להדרכה הורים.

בהדרכה, ההורים תרכשו מיומנויות להתמודדות עם קשיים בסיסים

כמו: בעיות השכבה, סירוב ללכת לבית ספר, ביישנות, הימנעות, בכי,  קשיי רחצה, התנהגות תוקפנית ומורדת של הילד, עזרה בבית, מריבות בין אחים, קשיים ביחסים עם חברים, דימוי עצמי נמוך, התנגדות להכנת שעורי בית, קושי להתמודד עם  אחריות, ילד עם צרכים מיוחדים ועוד.

בהדרכת הורים, הורים ילמדו להעצים את תחושת הסמכות ההורית, להעמיק את המודעות האישית, לאזן בין התפיסות  השונות שלהם עם בן זוגם, לתאם בין הצרכים שלהם לצרכי ילדם.  למידה רחבה  זו תתרום  להעמקת הקשר בינם לילדם.

מתי מומלץ לפנות להדרכת הורים?

מריבות אחים

בבית שבו גרים ילדים קיים פוטנציאל תמידי למריבה ברמות שונות. סיפוק, הנאה, אכזבה, יריבות, תסכול, האשמה וקינאה הם חלק מרגשות שאיתם מתמודדים אחים במשפחה. אחים  יכולים להיות חברים טובים, אך עלולים גם להיות זרים ומנוכרים זה לזה. אחים מציקים, מתווכחים ואפילו מכים זה את זה. הצעקות העולות מהחדר גוברות ובשלב כלשהו, יגיעו להורה הנמצא בבית, יאשימו אחד את השני ("אבל הוא התחיל!") או יבקשו  את התערבותו/ה ("אמא תגידי לו"!) .

להורים, חלק לא מבוטל ב"ניהול" היחסים ביניהם בבית ולכן, אני מזמינה אתכם להדרכה הורים, במהלכה תשתפו ותרכשו מיומנויות וכלים להתמודדות עם האתגר, מריבות אחים.

הדרכת הורים, תעצים את הסמכות ההורית, תעמיק את המודעות שלכם ותתרום להעמקת הקשר בין כל בני המשפחה.

התקפי זעם

כולנו מתמודדים  עם התפרצויות הזעם של ילדנו החל מגיל רך מאד, התמודדות זו טבעית ובריאה.
כאשר אנחנו מזהים שילדנו מגיב לרוב בעקשנות, בכי, צעקות צרחות, ולכל ניסיון שלנו להרגעה הוא מתנגד זה הזמן לבוא להדרכת הורים.

במהלכה תשתפו באירועים בהם מתרחשים התקפי זעם, תרכשו מיומנויות וכלים להתמודד עם ילדכם. הדרכת ההורים תעצים את הסמכות ההורית ותעמיק את המודעות שלכם,  ותתרום להעמקת הקשר ביניכם לילדכם.

דימוי עצמי

דימוי עצמי מתפתח לאורך השנים בהתאם לכישלונות וההצלחות  שלי בהתאם לתגובות שקיבלתי מהורי ומכל דמות חינוכית אחרת שליוותה אותי במהלך גדילתי.  דימוי עצמי, הוא ההבדל בין הרצונות שלי  מעצמי לבין מה שאני מרגישה כלפי עצמי.

כשהדימוי העצמי של ילדנו נפגע  ניתן יהיה לשמוע אותו אומר על עצמו בתסכול –  "אני דפוק" "אני אף פעם לא אצליח" "אני כישלון" "אין לי אף חברה טובה" "אני לא טוב בחשבון" "אף אחד לא רוצה לשחק איתי" "תראי אייך שאני  נראה מי ירצה להיות איתי" "אני לא טובה בכלום".

אם שמתם לב שלילדיכם קושי עם הדימוי העצמי, אני מזמינה אתכם להדרכה הורים. הדרכת ההורים תעצים את המודעות שלכם בנושא, אתם תפתחו יכולת יצירתית לעזור לילדכם להכיר את היכולות שלו ולהאמין בעצמו .

ביישנות

ביישנות היא תחושה שאני חווה בסביבת אנשים אחרים, כשאני פונה לאנשים אחרים או/ו כשהם פונים אלי, ובמיוחד במצבים חדשים ועם אנשים לא מוכרים.  

ביישנות יכולה להופיע באחד משלבי ההתפתחות של הילד כאשר לעתים היא נעלמת עם הזמן אך, בחלק מהמקרים הביישנות אינה נעלמת ועם הזמן מאחר שהילד מאמין שהוא ביישן ומסגל לעצמו התנהגות שתתאים לתדמיתו.

אני מזמינה אתכם להדרכה הורים –

הדרכת ההורים תעצים את המודעות שלכם בהתמודדות עם הביישנית של ילדכם.  אתם תפתחו יכולת יצירתית לעזור לו להתמודד במצבים שמהם הוא נמנע בשל ביישנותו.

קושי בקבלת מרות

את הקושי בקבלת מרות ניתן לראות  לראשונה בגילאי הילדות המוקדמת, לרוב עוד לפני כיתה א'. הקושי מתבטאת אצל הילד בהתנהגות מרדנית בלתי ממושמעת ומתגרה בדרך כלל בדמויות ההורים ובדמויות סמכותיות מבוגרות.

אם אתם ההורים מתמודדים עם מצב בו ילדכם מתקשה לקבל מרות ומאבד בקלות שליטה אני מזמינה אתכם להדרכה הורים : –

במהלכה תשתפו ותרכשו מיומנויות כיצד להתמודד ולהגיב לקושי שילדכם חווה. ההדרכה תעצים את המודעות שלכם בנושא, תעצים את הסמכות ההורית, תפתח אצלכם יכולת יצירתית לעזור לילדכם להתמודד בצורה יעילה עם דרישות הסביבה ותתרום להעמקת הקשר ביניכם לילדכם.

אלימות ותוקפנות

התנהגות תוקפנית אצל הילד עלולה להתפרץ עוד בגיל הרך. במסגרת הגן היא מופנית כלפי ילדים בגן (בעיטות, מכות, נשיכות, זריקת חפצים, צעקות, קללות, העלבת ילדים), התנהגות תוקפנית עלולה להיות מופנית כלפי מבוגרים בגן (תגובות פיזיות, מילוליות והתנגדויות קשות) התנהגות תוקפנית עלולה להיות מופנית כלפי  חפצים ורכוש השייך לגן (השחתת עבודות יצירה של הילדים), התנהגות תוקפנית עלולה לסכן  את הילד התוקפן עצמו ואת הסובבים אותו (הדלקת אש, טיפוס למקומות מסוכנים, ניסיונות בריחה מהגן ועוד).  התנהגות תוקפנית עלולה להיות מופנית כלפי עצמו (כסיסת ציפורניים, נשיכת שפתיים, תלישת שערות). 

אני מזמינה אתכם להדרכה הורים – במהלכה תשתפו ותרכשו מיומנויות כיצד להתמודד ולהגיב לקושי שאתו מתמודד ילדכם. הדרכת ההורים תעצים את המודעות שלכם בנושא, ותפתח אצלכם יכולת יצירתית לעזור לילדכם להפחית את התנהגותו התוקפנית.

גירושי הורים

תקופת הגירושין מהווה תקופה קשה מאד לכל אחד מבני המשפחה – במיוחד לילדים. המשפחה מתמודדת עם רגשות קשים של כעס, האשמה, עוינות אשר עלולים לגרום לפילוג בתוך המשפחה.

עבור הילד, ההחלטה של הוריו להתגרש באה בדרך כלל בהפתעה מאחר שלהוריו היה זמן להתכונן לגירושין ואותו לא שיתפו ולא התייעצו.

ברוב המקרים ילדים אינם רוצים שהוריהם יתגרשו למרות המתיחות בבית, הם מעדיפים שההורים יישארו ביחד.

אני מזמינה אתכם להדרכת הורים –

הדרכת ההורים תעצים את המודעות שלכם בנושא, ותפתח אצלכם יכולת יצירתית לעזור לילדכם להתמודד טוב יותר עם תהליך הגירושין, אתם תוכלו לעזור לילדכם להתמודד טוב יותר עם הקשיים הרגשיים שהוא חווה.

אני מזמינה אתכם להדרכה הורים – במהלכה תשתפו ותרכשו מיומנויות כיצד להתמודד ולהגיב לקושי שאתו מתמודד ילדכם. הדרכת ההורים תעצים את המודעות שלכם בנושא, ותפתח אצלכם יכולת יצירתית לעזור לילדכם להפחית את התנהגותו התוקפנית.

אני מזמינה אתכם לקבוע עמי פגישת הכרות 050-5708833

סגירת תפריט