טיפול קוגניטיבי התנהגותי (C.B.T)

טיפול קוגניטיבי התנהגותי C.B.T, הוא טיפול שנועד להפחית מצוקה נפשית בצורה יעילה ומהירה. הטיפול ב -C.B.T מופנה לקהלי יעד רבים מתבגרים ומבוגרים. C.B.T נחשב לטיפול קצר מועד שקיבל תמיכה מחקרית רחבה ונמצא יעיל מאד.

הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי C.B.T מסייע בקשיים רבים כגון:

מערכות יחסיים, משברים, קשיים אישיים, חרדה חברתית, אגורפוביה, חשיבה כפייתית אובססיבית, פרפקציוניזם, דאגה, אשמה, הערכה עצמית נמוכה, ביקורת עצמית, הימנעות, דחיינות ועוד.

הפגישות בשיטת C.B.T ממוקדות מטרה, מטרתן להביא להפחתת מצוקות והגברת היכולות והמיומנויות בצורה יעילה יותר. הגישה הקוגניטיבית התנהגותית C.B.T, שמה דגש על התנהגויות, מחשבות ואמונות בוחנת אותם בסיטואציות שונות, לומדת להכיר את הקשרים ביניהם בעזרת בחינת סיטואציות מהעבר ומההווה.

במהלך הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי C.B.T אני מעודדת את המטופל להיזכר רגשית בסיטואציות, על מנת להעלות ולזהות את המחשבות האוטומטיות, לצורך עיבוד רגשי. לאחר מכן מתבצעת בחינה מחדש של המחשבות ומידת הרציונאליות שלהן לחייו בזמן אמת. אני מסייעת למטופל לזהות, מחשבות אשר גרמו לרגשות לא נעימים ולתגובות והתנהגויות לא פונקציונאליות.
המטופל מאתגר את עצמו במחשבות ואמונות חדשות בקשר לעצמו, לעולם, לאחרים במטרה להביא להפחתת המצוקות והגברת היכולות באופן יעיל יותר.
המטופל שותף פעיל לאורך התהליך הן בהבנת הבעיה והן בדרך הפתרון כמו כן, המטופל יכול לבחון בעצמו את הצלחת הטיפול.

סגירת תפריט